2021


PLATFORMA
BUDŻET OBYWATELSKI 2021

- -

Wyniki Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na 2021 rok

Mieszkańcy dokonali wyboru projektów do realizacji w 2021 roku w ramach procedury Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap. Głos można było oddać na jedną z ośmiu zgłoszonych propozycji: trzy dotyczyły realizacji na terenie miejskim, pięć na terenie wiejskim naszej gminy. Łącznie w głosowaniu udział wzięło 1593 mieszkańców Gminy Gołdap.
Projekt, który zdobył najwięcej głosów (317) na terenie miejskim to: „Bezpieczne przejścia dla pieszych - BEZPIECZNY BO WIDOCZNY”.
Projektem wybranym do realizacji na terenie wiejskim jest „Plac zabaw i siłownia - Kowalki aktywnie” z liczbą 460 głosów.
Dziękujemy wszystkim pomysłodawcom za zgłoszone propozycje oraz mieszkańcom za udział w głosowaniu. Gratulujemy zwycięzcom!

- -

- - 

Znamy projekty, które powalczą o głosy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na 2021 rok.

Osiem propozycji zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Projekty przeszły proces weryfikacji i wszystkie zgłoszone propozycje zostały dopuszczone pod głosowanie mieszkańców. Na liście znajdują się trzy projekty do realizacji na terenie miejskim oraz pięć projektów do realizacji na terenie wiejskim. Prawo udziału w głosowaniu mają mieszkańcy Gminy Gołdap. Głos można oddać na tylko jeden projekt.

Głosowanie odbędzie się w terminie: 14 - 22 grudnia. Głosować można elektronicznie lub papierowo.

- W formie elektronicznej można oddać głos za pośrednictwem strony www.goldap.pl poprzez platformę ,,Budżet Obywatelski".

- W formie papierowej można oddać głos osobiście z dokumentem potwierdzającym tożsamość w Punkcie Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim w Gołdapi poprzez wypełnienie na miejscu karty do głosowania otrzymanej w Punkcie Obsługi Mieszkańca.

 

- - 

 

Zgłoś swój pomysł!

Rusza nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na 2021 rok.

Pula środków to 150 000,00 zł, podzielona na projekty realizowane na terenie miejskim: 100 500,00 zł oraz na terenie wiejskim: 49 500,00 zł.

Formularz zgłoszenia należy złożyć do 16 listopada 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Gołdapi.


Do formularza wnioskujący dołącza listę poparcia, podpisaną przez:

  • 10 mieszkańców – w przypadku projektu realizowanego na terenie miejskim,
  • 5 mieszkańców – w przypadku projektu realizowanego na terenie wiejskim.

Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego może składać każdy mieszkaniec Gminy Gołdap.

Opisz swój pomysł, wyceń go, zbierz poparcie i złóż projekt!

Zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Współpracy, Komunikacji Społecznej i Funduszy Zewnętrznych pod numerem telefonu: 87 615 60 48.