Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Oldboyów

W sobotę, 27 stycznia 2018r. odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Oldboyów im. Zenona Kowalewskiego zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Jaćwingowie Gołdap. Na hali OSiR rywalizowały ze sobą drużyny z Rosji (Jantar Kaliningrad), Litwy (Alytus Litwa), Bartoszyc oraz dwa zespoły z Warszawy. Gołdapską drużynę Oldboyów wsparli przyjaciele z Suwałk i Ełku.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, który objął całe wydarzenie patronatem honorowym. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Wiesława Kowalewska.

Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym. Walka na boisku była bardzo zacięta i pełna emocji. Turniej wygrał zespół z Warszawy. Warto zaznaczyć, iż są to wicemistrzowie Polski, zawodnicy bardzo doświadczeni, zajmujący 6 miejsce w Europie w kategorii 50+. Drugie miejsce zajęła drużyna z Alytus Litwa, na trzecim miejscu znalazł się zespół z Bartoszyc. Tuż za podium uplasowały się kolejno drużyny z Kaliningradu, Warszawy i Gołdapi.

Turniej im. Zenona Kowalewskiego w kategorii Oldboy rozgrywany jest co roku. Jest doskonałym przykładem podtrzymywania tradycji piłki ręcznej oraz dowodem na to, iż sport to zdrowie, niezależnie od wieku.