Aktualności

Czwartek, 27 grudnia 2018

Piłka Siatkowa. Dwie drużyny z SP 3 Gołdap awansowały do Półfinału Województwa

W ostatnim czasie dwa turnieje rejonowe rozgrywali siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. W czwartek, 13 grudnia na Hali OSiR w Gołdapi z udziałem trzech drużyn zostały rozegrane Mistrzostwa Rejonu VI SZS Roczników 2003-2005 w Piłce Siatkowej Chłopców. Oprócz gospodarzy z SP3 Gołdap na hali zjawili się: Gimnazjum Wilkasy i Zespół Szkół Sportowych w Ełku. Drużyna z powiatu oleckiego w ostatniej chwili zrezygnowała z zawodów. Reprezentacja SP3 Gołdap: Tymoteusz Walc, Kamil Jabłoński, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Piotr Górski, Mateusz Racibor i Oskar Kozłowski dobrze zaprezentowała się na tle zawodników z klasy III Gimnazjum. Najpierw pokonała 2:0 - Gimnazjum Wilkasy, a potem uległa 0:2 – Zespołowi Szkół Sportowych z Ełku. Ełk również wygrał drugie swoje czwartkowe starcie z Wilkasami - 2:0 i został zwycięzcą turnieju. Gołdapianie zajęli drugie miejsce premiowane awansem na półfinał województwa, który w styczniu 2019 roku odbędzie się w Ełku. Nagrodami w mistrzostwach były puchary i dyplomy. W poniedziałek, 17 grudnia na hali OSiR w Gołdapi odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI  Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Siatkowej „3” Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Wystąpiły cztery zespoły żeńskie i trzy zespoły męskie. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się siatkarki SP 4 Ełk. Drugie miejsce przypadło zespołowi SP Wydminy, a trzecie SP 4 Giżycko. W turnieju chłopców drużyna SP3 Gołdap (Szymon Wysocki, Piotr Dadura, Piotr Zadroga, Jeremi Wojtas, Franciszek Fornalski, Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki) zajęła miejsce drugie. Gołdapianie pokonali 2:1 SP 4 Giżycko oraz ulegli 0:2 – SP 4 Ełk. W turnieju triumfowali zawodnicy z Szkoły Podstawowej nr 4 z Ełku. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do Półfinału Województwa, który w marcu 2018 roku odbędzie się w Ełku. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Organizatorem mistrzostw był Gołdapski Szkolny Związek Sportowy i UKS „Trójka” Gołdap, którzy są współfinansowani przez Gminę Gołdap.